DSCF0561

Тимът на Легендите постигна две поредни победи в първенството на любителската лига Спорт Волей през изминалата седмица. Миналата неделя отборът на Легендите успя да победи силния състав на Ихтиман с 3:1 гейма. Първият гейм тимът от София успя да наложи още в самото начало своето надмощие на игрището и успя безпроблемно да затвори частта с 25:16. Вторият гейм на срещата бе далеч по-оспорван, като той завърши с минимално предимство на домакините, като те успяха да затворят сета след изиграването на минимума от 25 точки, момчетата на треньора Геогри Петров показаха по-здрави нерви и спечелиха частта с 26:24 точки след близо половин час равностойна игра от двете страни на мрежата.Загубата на втората част не се отрази негативно на гостите и те показаха пределна мобилизация в третия сет и набързо спечелиха гейма след 22 минути игра и резултат 25:17 в тяхна полза. В този мач не се доказа правилото, че който спечели третия гейм в един волейболен мач, обикновено спечелва и двубоя. Загубеният трети гейм от страна на Легендите им подейства мобилизиращо и в четвъртата част те отново показаха, че са по-добрият състав и спечелиха сета с 25:17, като по този начин те постигнаха и крайната победа в този интересен сблъсък.

Легендите-Ихтиман 3:1 (25:16 – 26:24 – 17:25 – 25:17)

Тази неделя съставът на Легендите се наложи над отбора на Божур Волей с категоричното 3:0, като интрига в двубоя имаше само в първият гейм. При резултат 21:22 в полза на Легендите отборът на Божур Волей извърши ротационна грешка при изпълнението на сервис и по този начин допусна първият гейм да отиде в актива на символичните гости. Следващите два гейма тимът на Легендите още от самото начало налагаше своето превъзходство и успяваше лесно да спечели следващите два гейма, а с това и да затвори мача с чистия резултат от 3:0 гейма

Легендите- Божур Волей 3:0 (25:23 – 25:15 – 25:19)