IMG_2674

Първа загуба в първенството Спорт Волей допусна отбора на Божур Волей. Момчетата от Божурище не успяха да се противопоставят на силния отбор на Металиченца и загубиха срещата с 0:3 гейма (16:25 ; 18:25 ; 21:25). Съставът на Металиченца доминираше по време на целия мач и набързо затвори първите две части с голяма разлика в точките. Единствено в третата част отборът на гостите позволи на домакините от Божур Волей да преминат границата от 20 точки и именно този гейм се оказа най-интересния в целия мач, но в края на гейма Металиченца показаха своето превъзходство и не позволиха на опонента си да се върне в мача . В този мач тимът от Божурище не успя да разкрие своя потенциал и да покаже играта си от предишните срещи и логично допусна първа загуба за сезона.

Само 24 часа по-късно на отбора от Божурище му се наложи да изиграе още един мач от първенството- отложения мач срещу тимът на Тюлените..Божур Волей успя да надвие своя опонент с 3:2 гейма ( 25:19 ; 24:26 ; 26:24 ; 19:25 ; 15:12) след 2 часа и 12 минути игрово време. Двубоят бе изключително интересен като предложи на публиката множество обрати. В първия гейм Божур Волей показаха по-концентрирана игра и успяха да поведат с 1:0 части в мача. Последва отпускане в редиците на състезателите водени от играещия старши треньор Добромир Лазаров и те допуснаха изравняване в мача след като загубиха частта с 24:26 точки. Третата част бе изключително оспорвана и продължи близо 30 минути, като в края съставът от Божурище успя да затвори частта след 25-тата точка с резултат 26:24. Четвъртият предложи изключително драматично развитие. Отборът на Тюлениете поведе с 15:5 точки и всички в залата очакваха вече предстоящия тайбрек. В този момент на сервис за отбора на Божурище застана Добромир Лазаров и неговите възпитаници успяха да стопят аванса на Тюлените, като се стигна до резултат 15:15. Силите на тима на Божур Волей стигнаха само до изравняване на резултата, последствите съставът на Тюлените успя да излезне от настъпилата криза и затвори четвъртия гейм с шест точки разлика при 25:19. Петият решителен сет започна с равностойна игра от двете страни на мрежата, като нито един от двата тима не успя да наложи своето превъзходство. В края на тайбрека момчетата от Божурище показаха повече свежест и успяха да затворят мача с 15:12 точки след над два часа игра.